Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
produkty light
07-09-2010, 14:10
Post: #1
produkty light
skoro postanowiłam zdrowo jeść (takie postanowienie noworoczne na początek szkoły Tongue) to chciałabym wiedzieć o co chodzi z tymi produktami?
Czy warto je wybierać?
Dlaczego mają mniej kalorii?

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2010, 14:58
Post: #2
RE: produkty light
Ja bym ich nie wybierał, bo często jak mają mniej tłuszczu, który jest najbardziej kaloryczny to mają więcej cukru, itp. więc i tak nie jest zdrowo...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2010, 13:13
Post: #3
RE: produkty light
to jakie produkty wybierać jeśli chcę jeść mniej kalorii?

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2010, 16:49
Post: #4
RE: produkty light
mniej tłuszczu to mniej kalorii, ja bym wybrała light
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2010, 11:24
Post: #5
RE: produkty light
najlepiej czytać opakowania produktów i porównywac je(zakupy zajmuja wiecej czasu ale warto)
wiekszosc np coca cola light zamiast cukru ma inne słodziki. dlatego ma mniej kalorii i moga być spożywane przez diabetyków; jednak takie produkty dają mocniejsze wrazenie słodyczy (i niestety czesto posmaki). nie powinny być spożywane przez dzieci bo przyzwyczajaja sie do wyzszej slodkosci.
poza tym mniej kcal nie znaczy że zdrowszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 17:13
Post: #6
RE: produkty light
Jeśli nie na kalorie, to na co zwracać uwagę kupując jedzenie, żeby było jak najzdrowsze?

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2011, 9:18
Post: #7
RE: produkty light
Słyszałem, że sztuczne słodziki, to rakotwory. Wojna, jaka się toczy w mediach na ten temat ma tyleż przeciwników, co i zwolenników tej teorii. Jaka jest prawda?
Mnie przekonują argumenty przeciwników słodzików, bo niby jak nie przyznać im racji, skoro zwykły cukier pochodzenia roślinnego jest "białą śmiercią", to cóż dopiero mówić o produktach z zakładów chemicznych???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 11:25
Post: #8
RE: produkty light
chyba na ten temat toczy się dyskusja w "dodatkach do żywności" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 12:23
Post: #9
RE: produkty light
Zuzanko, moim zdaniem trzeba wybierać produkty, które mają dużo węglowodanów złożonych i błonnik, a jeśli chodzi o tłuszcze, to też trzeba z nimi ostrożnie, szczególnie zwracaj uwagę na nasycone kwasy tłuszczowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2011 13:22 przez Zuzanka.)
Post: #10
RE: produkty light
Dziękuję Mądry Stasiu!
Zrezygnowałam z odchudzonych produktów, za to z ciężkim sercem wyrzekłam się słodyczy (nie do końca, bo co jakiś czas zjem trochę czekolady Tongue) i zauważyłam że dużo na tym zyskałam, choć może nie zbyt szybko Smile

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS