Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: produkty light
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
skoro postanowiłam zdrowo jeść (takie postanowienie noworoczne na początek szkoły Tongue) to chciałabym wiedzieć o co chodzi z tymi produktami?
Czy warto je wybierać?
Dlaczego mają mniej kalorii?
Ja bym ich nie wybierał, bo często jak mają mniej tłuszczu, który jest najbardziej kaloryczny to mają więcej cukru, itp. więc i tak nie jest zdrowo...
to jakie produkty wybierać jeśli chcę jeść mniej kalorii?
mniej tłuszczu to mniej kalorii, ja bym wybrała light
najlepiej czytać opakowania produktów i porównywac je(zakupy zajmuja wiecej czasu ale warto)
wiekszosc np coca cola light zamiast cukru ma inne słodziki. dlatego ma mniej kalorii i moga być spożywane przez diabetyków; jednak takie produkty dają mocniejsze wrazenie słodyczy (i niestety czesto posmaki). nie powinny być spożywane przez dzieci bo przyzwyczajaja sie do wyzszej slodkosci.
poza tym mniej kcal nie znaczy że zdrowszy.
Jeśli nie na kalorie, to na co zwracać uwagę kupując jedzenie, żeby było jak najzdrowsze?
Słyszałem, że sztuczne słodziki, to rakotwory. Wojna, jaka się toczy w mediach na ten temat ma tyleż przeciwników, co i zwolenników tej teorii. Jaka jest prawda?
Mnie przekonują argumenty przeciwników słodzików, bo niby jak nie przyznać im racji, skoro zwykły cukier pochodzenia roślinnego jest "białą śmiercią", to cóż dopiero mówić o produktach z zakładów chemicznych???
chyba na ten temat toczy się dyskusja w "dodatkach do żywności" Smile
Zuzanko, moim zdaniem trzeba wybierać produkty, które mają dużo węglowodanów złożonych i błonnik, a jeśli chodzi o tłuszcze, to też trzeba z nimi ostrożnie, szczególnie zwracaj uwagę na nasycone kwasy tłuszczowe.
Dziękuję Mądry Stasiu!
Zrezygnowałam z odchudzonych produktów, za to z ciężkim sercem wyrzekłam się słodyczy (nie do końca, bo co jakiś czas zjem trochę czekolady Tongue) i zauważyłam że dużo na tym zyskałam, choć może nie zbyt szybko Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie