Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch, to samo zdrowie!
14-12-2010, 18:29
Post: #1
Ruch, to samo zdrowie!
Aż wierzyć mi się nie chce, że jestem pierwszy, który wpisuje w tym miejscu post. Śledząc wypowiedzi forumowiczów odnoszę wrażenie, że zdrowie kojarzy się im wyłącznie z jedzeniem. Naturalnie, że jedzenie ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia, jest budulcem dla naszego organizmu, ale my nie jesteśmy mumiami w muzeum, które mają fajnie wyglądać, tylko musimy się ruszać, bo taka jest nasza rola w życiu - aktywność. Ten portal przecież ma w nazwie "aktywnie".
Ruszać się forumowicze, ruszać, bo zgnuśniejecie i tylko wam brzuchy od zdrowej żywności urosną. Od zdrowej rosną tak samo ochoczo, co i od tej mało zdrowej; dla rosnącego brzucha w tym względzie to akurat mała różnica Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2010, 12:15
Post: #2
RE: Ruch, to samo zdrowie!
(14-12-2010 18:29)Belfegor napisał(a):  ... my nie jesteśmy mumiami w muzeum, które mają fajnie wyglądać...

Jak to nie mamy ładnie wyglądać? A to nie o to w tym wszystkich chodzi? Tongue
Mało znam osób, które na pytanie "po co?" (po co ci ta dieta? po ci ten aerobik) odpowiedzą "dla zdrowia"...smutne prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2010, 17:43
Post: #3
RE: Ruch, to samo zdrowie!
A ja znam sporo osób, które po prostu lubią się ruszać i robią to regularnie. Niestety znam jeszcze więcej osób, które w ogóle się nie ruszają. W Polsce "nie ruszanie się" jest popularne szczególnie w szkołach. Nie wiem z czego to wynika, ale dzieciaki unikają jak ognia lekcji wuefu. Pamiętam, że w mojej klasie w liceum było może 3 czy 4 dziewczyny, które regularnie ćwiczyły, a reszta szukała wymówek, przynosiła zwolnienia. Z chłopakami było troszeczkę lepiej, ale nie można powiedzieć, że dobrze (w końcu gra w brydża wielkiej aktywności ruchowej nie wymaga).
Osobiście uwielbiałem zajęcia sportowe w szkole, czy to lekcje, czy sksy i raczej martwiłem się gdy nie mogłem brać w nich udziału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2011, 10:46
Post: #4
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Chyba należysz Stasiu do ginącego gatunku. A nie sądzicie, że to nieróbstwo młodzieży na lekcjach wf bierze się trochę z formy prowadzenia tych zajęć? Ja pamiętam ze szkoły swoich nauczycieli wf. Im nie chodziło o to czy ktoś się garnął do jakiegokolwiek ruchu, musieliśmy po prostu "zaliczać" skoki, biegi, rzuty...Pamiętam, że wielkim hitem był u mnie w szkole kort tenisowy (wow!) i to taki z prawdziwego zdarzenia, mączka i te sprawy...Myślicie, że pozwalali nam, szarym uczniom z niego korzystać? A po co, skoro zaraz obok był kawałek zdartego trawnika, na którym mogliśmy rzucać piłką lekarską :/ Mieszkam w dużym mieście i z przyjemnością patrzę jak wokół szkół powstają piękne hale sportowe, boiska, korty. Mam nadzieję, że dyrekcja nie zapomni dla kogo były one budowane i wpuści tam uczniów :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 13:23
Post: #5
RE: Ruch, to samo zdrowie!
WF uwielbiam! ale po szkole już żadnych dodatkowych sportów nie uprawiam :/ liczą się spacery z psem? czasem są naprawde długie

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2011, 7:36
Post: #6
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Słyszałam, że czasy zabaw na podwórku minęły. Otóż błąd! Przyszła wiosna, wyszło słońce, a pod moimi oknami piski, wrzaski i gonitwy dzieciaków Big Grin Fajnie, od razu jakoś tak kolorowo i radośnie! Tak się chciałam podzielić moimi wiosennymi spostrzeżeniami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 10:25
Post: #7
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Może Twoje podwórko jest wyjątkowe, jak tylko "kręcę się po warszawie" to wypatruje czy na boiskach i podwórkach ktoś gra i niestety często stoją puste, a szkoda, bo ostatnio powstaje sporo ładnych boisk :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2011, 12:46
Post: #8
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Niestety dzieciaki mają teraz boiska i nie potrafią z nich korzystać .Kiedyś wystarczyło , że ktoś na podwórko wyniósł piłkę i zaraz była drużyna do gry w nogę czy zbijaka .Grało się wszędzie , na chodniku , ulicy , placu zabaw. Trzepaki były oklejone dzieciakami , które fikały przeróżne wygibasy , dziewczyny grały w gumę . Teraz liczy się nk , facebook , gg i gry komputerowe , niektórzy uprawiają e-sport! KOSZMAR !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2011, 21:15
Post: #9
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Kiedyś nie było komputerów, w telewizji jeden cienki program (w sobotę dwa programy), a na podwórkach nie stały samochody, które z dawnych placów zabaw zrobiły parkingi. Inni byli ludzie, ale, to między innymi nasze pokolenie +40 jest temu winne! Pozwoliliśmy na to. Zamiast przekazać dobre wzorce ruchu na świeżym powietrzu, oddaliśmy "władzę na dziećmi" komputerom i telewizji. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem...
A tzw. Orliki zaczynają spełniać swoja rolę. Przynajmniej w moim otoczeniu są trzy i na każdym jest ruch; grają w piłkę. Dobre i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2011, 14:36
Post: #10
RE: Ruch, to samo zdrowie!
Zdrowa dieta, połączona z byciem aktywnym sportowo i myślenie optymistyczne = sposób na zdrowie. Każda ta sfera musi być zbilansowana..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS