Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jem rzadko i sporo
19-08-2010, 22:27
Post: #1
Jem rzadko i sporo
Cześć,
odkąd zmieniłam pracę jestem zabiegana i nie mam czasu na częste jedzenie, więc jak już mi się uda to zjadam sporo, bo jestem okropnie głodna. Ostatnio koleżanka powiedziała, że w ten sposób szybko utyję. Twierdzi, że powinnam jeść częściej i mniej. Czy to prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2010, 13:06
Post: #2
RE: Jem rzadko i sporo
cos mi się wydaje, że właśnie tak jest, chociaż ja jem tylko dwa-trzy razy dziennie (zalecają pięć) i nie tyję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2010, 20:47
Post: #3
RE: Jem rzadko i sporo
Witam,
zasady prawidłowego żywienia zakładają 3-5 posiłków dziennie. Spożywanie mniejszej ilości obfitych posiłków w ciągu dnia, zamiast 3-5 mniejszych, mogą powodować wzrost naszej masy ciała. Dzieje się tak, ponieważ w jednym posiłku dostarczamy naszemu organizmowi więcej kilokalorii, niż on potrzebuje. Nadmiar energii jest zatem odkładany w postaci tkanki tłuszczowej.
Zjadanie 3-5 posiłków dziennie pozwala nam dostarczać tyle energii do organizmu ile organizm potrzebuje. Energia jest wykorzystywana na procesy życiowe i nie ma potrzeby jej magazynować.
Jeśli tylko można powinno się dążyć do spożywania 5 posiłków dziennie.
Pozdrawiam, Maria Jakubowska
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2010, 17:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2010 17:19 przez aga.)
Post: #4
RE: Jem rzadko i sporo
a czy w tych pięciu posiłkach, łapie się deser? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2010, 18:29
Post: #5
RE: Jem rzadko i sporo
ja myślę!!! nie wyobrażam sobie jak można się obejść bez deseru w ciągu dnia Tongue

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2010, 12:12
Post: #6
RE: Jem rzadko i sporo
nie sądze, aby w zdrowym żywieniu było miejsce na deser typu: puchar lodów polany sosem czekoladowym.
deserem powinien być owoc albo kisiel.
tak właśnie to według mnie wygląda Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2010, 14:46
Post: #7
RE: Jem rzadko i sporo
Piramida zdrowego żywienia, co niektórych może zasmucić, nie uwzględnia słodyczy, ale na jej piętrach można znaleźć wiele alternayw dla lodów czy czekolady.
Proponuję aby słodszym posiłkiem w ciągu dnia był podwieczorek. Mamy wiele opcji do wyboru, alternatywą dla lodów może być koktajl owocowy np. na bazie malin, z dodatkiem banana, który zastąpi cukier. Innym pomysłem na ciekawe danie są pieczone jabłka nadziewane różnymi suszonymi owocami.
Wybór jest duży, ale jeśli ktoś musi raz na jakiś czas zjeść słodycze, to proponuję gorzką czekoladę i ciasta własnego wypieku. Gdy sami pieczemy możemy zadbać o to aby było zdrowiej, wziąć mniej cukru lub margaryny niż jest w przepisie, dorzucić garść płatków owsianych lub otrąb.
Pomysłów jest bez liku, więc nie będę więcej wymieniać, sądzę że wy również macie ciekawe pomysły, którymi się podzielicie.

Jeśli macie pomysł na alternatywę do słodyczy zapraszam do założenia wątku w dziale: Słodycze.

Pozdrawiam, Maria Jakubowska
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 13:40
Post: #8
RE: Jem rzadko i sporo
a już się bałam że nie znajdzie się czas na przyjemności w zdrowym jadłospisie Smile już nie moge doczekać się świeżych owoców, żeby robić sobie koktajle, mniam! Big Grin

Uwielbiam Czekoladę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 13:59
Post: #9
RE: Jem rzadko i sporo
Ja też! Tęsknię za truskawkami, tak naprawdę! Nie wiedziałam, że można tęsknić za jedzeniem :/ Chociaż jak jestem na diecie to codziennie umieram z tęsknoty Tongue za wszystkim!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 9:10
Post: #10
RE: Jem rzadko i sporo
Wszędzie czytam, że nadchodzi drożyzna. Coś mi się zdaje, że niedługo wszyscy będziemy jedli rzadziej i... mniej!
Czy to prawda, że człowiekowi wystarczy tylko jeden posiłek dziennie, wcale nie tak obfity? Ponoć rozepchaliśmy nasze brzuchy przez łakomstwo i obżarstwo, a nie z potrzeby. Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS