Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwielbiam mleko,
29-09-2010, 13:44
Post: #9
RE: Uwielbiam mleko,
Kontynuując temat czy aby na pewno mleko?
Jestem rónież dietetykiem skończyłam 13 lat temu Poznańska Akademię Rolniczą - Technologię Żywności na spec. ŻYwienie Człowieka. Rónież nauczono mnie że mleko i jego przetwory są głównym źródłem wapnia...
Ja jednak doświadczyłam w życiu,. że wielokrotnie niestety nie mogą byc jego źródłem ponieważ wiele dzieci, a nawet baaardzo wiele dzieci nie toleruje mleka krowiego. Sama mam ich czworo i żdane z nich nie toleruje. JAk ma się do tego coraz częściej siwterdzana alergia na mleko? Zmartwieni rodzice majacy takie dzieci pytają co teraz? moje dziecko nie może pić mleka?
Takie odgórne zalecenia totalnie ich stresują? Bo kogo mają słuchać...
Od 4 lat niesutannie studiuję alternatywne podejście do dieteyki ze szczególnym uwzględnienim Tradycyjnej Medycyny Chińśkiej, Makrobiotyki czy Ajurwedy. Wszytskie te nauki zwracają uwagę na indywidualne podejście żywieniowe. Interesują mnie również doniesienia autorów tzw. "uzdrawiaczy cięzkich chorób"np. dr Janus czy dr Dąbrowska- ostrożnie wypowiada się nt. mleka
We wschodnich podejsciach również na mleko patrzą indywidualnie - np. mleko tworzy w organiźmie badzo duzo wilgoci, zatem dzieciom z tendencją do katarów, łatwego przeziębiania nie będą zalecali mleka...
No i jeszcze jakie mleko my możemy pić. Czy UHT jest mlekiem? Przezcieć to już nie jest mleko, tylko jakaś jak mówią "zupa bakteryjna - zawierająca trupy bakterii". A szkodliwość mleka homogenizowanego?
A jeszcze naduzywanie ochładzających przetworów mleka krowiego - jak jogurty czy nadmiar serów żółtych, które również już raczej są produktami seropodobnymi... Totalnie wychładzają organizmy, które latem jeszcze jakoś sobie radzą, ale zimą kiedy praktycznie wogóle nie powinny być jedzone ze względu na swoją energetyczna naturę...
Jestem przekonana, że dobrze zbilansowana dieta dieta oparta na głównie pełnoziarnistych zbożach, ekologicznych warzywach, albo nawet zwykłych, niewielkiej ilości owoców, z uwzględnieniem najrównieszych nasion, orzechów i migdałów (te są wspaniałym źródłem wapnia dobrze zbilansowanym z magnezem)...

Szanowne AKTYWNIE POZDROWIE - musiałam się podzielić tymi przemyśleniami, które sama w życiu stosuję i wielu znajomym zalecam, z rzeczywistymi dobrymi efekltami dla zdrowia.
Poszę uprzejmie ekspertów o ustosunkowanie się do tych kwestii, choć tematy te sa bardzo szerokie i ogromnie kontrowersyjne.
A poza tym strasznie się cieszę ,że powstała ta strona bo oczywiscie w wielu kwestiach jestem bardzo zgodna, szczególnie ciepła owsianka na śniadanie :-)
Pozdrawiam serdecznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Uwielbiam mleko, - wiewióra - 11-08-2010, 13:41
RE: Uwielbiam mleko, - kit - 13-08-2010, 11:23
RE: Uwielbiam mleko, - Maria Jakubowska - 16-08-2010, 12:02
RE: Uwielbiam mleko, - aga - 20-08-2010, 13:07
RE: Uwielbiam mleko, - aga - 23-08-2010, 7:55
RE: Uwielbiam mleko, - aga - 02-09-2010, 16:57
RE: Uwielbiam mleko, - dorota.lapa - 29-09-2010 13:44
RE: Uwielbiam mleko, - Belfegor - 29-09-2010, 14:31
RE: Uwielbiam mleko, - rysiek - 14-10-2010, 6:49
RE: Uwielbiam mleko, - natka - 14-10-2010, 9:16



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS