Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piętnować oszustów?
24-01-2011, 10:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2011 10:39 przez Belfegor.)
Post: #1
Piętnować oszustów?
Co jakiś czas czytam informacje, że kontrole przeprowadzane przez inspekcje ds żywności, odkrywają nagminny proceder oszukiwania przez producentów, nas, klientów. Na etykietach jest więcej nieprawdy o tym, co zawiera żywność, lub wiele niedomówień. Mam pytanie, może ktoś da mi odpowiedź, czy istnieje prawna możliwość piętnowania takich oszustów? Nie chodzi mi o śmieszne mandaty, z których producenci się śmieją, tylko o akcję na miarę przykładu z komedii Barei - zdjęcia klientów z podpisem "tych nie obsługujemy".
Może przydałoby się takie "piętno od klienta", które dawałoby przyzwolenie wywieszania np. w hipermarketach na "ścianie wstydu" logo producenta z wyszczególnionymi grzechami jego produktów. Albo oprócz mandatu, jakim zostaje obłożony producent, musi on jeszcze dodatkowo zapłacić tzw. "gazetkowe" - to fundusz, z którego byłaby drukowana gazetka, gdzie inspektorzy mogliby umieszczać informacje o producentach-oszustach. Myślę, że przy tej drugiej karze bardzo szybko producenci zaczęliby dbać o jakość swoich produktów.
Czy oprócz śmiesznie niskich mandatów jest jeszcze jakiś bat na tych żywnościowych pod-trucicieli?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Piętnować oszustów? - Belfegor - 24-01-2011 10:39
RE: Piętnować oszustów? - natka - 24-01-2011, 15:20
RE: Piętnować oszustów? - Elvira - 09-02-2011, 9:46
RE: Piętnować oszustów? - Vmama - 21-04-2011, 14:49



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS