Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woda z filtra
26-10-2010, 9:34
Post: #3
RE: Woda z filtra
Brzmi ładnie i naukowo, ale nadal nie daje jasnej odpowiedzi - dobre, ale...
Nie jestem ekspertem od żywienia i trudno mi polemizować, ale wydaje mi się, że główne źródło naszych składników odżywczych powinno pochodzić z pożywienia, a nie z wody. Woda ma być czysta. Ta ciecz, która płynie nam z kranu nadaje się do picia, bo nie ma w niej żywych - czytaj aktywnych - drobnoustrojów, które mogłyby zakłócić nasze zdrowie. O.K. Ale... rozumiem, że w wodzie są trupy tych drobnoustrojów. Z tego co dowiedziałem się od lekarza z wieloletnią praktyką na oddziale zakaźnym trupy bakterii są obcym białkiem, które wchłaniamy zupełnie nieświadomie, pijąc wodą z kranu - obojętnie jaką - surową, czy przegotowaną! Obce białko ma wpływ na rozwój alergii. Może to jest jedna z odpowiedzi, skąd nagle w Polsce tylu alergików.
Ponadto woda z filtra osmotycznego usuwa wszystkie bakterie, bo "oczko" przez które musi przejść woda w membranie osmotycznej jest nieporównywalnie mniejsze od wielkości bakterii. Oko sita przez które przechodzi woda w normalnej oczyszczalni można porównać do boiska piłkarskiego, a bakterię do piłki nożnej. Już choćby to porównanie i konsekwencje jakie niesie ze sobą picie wody z trupami bakterii(!) pokazuje skalę problemu. Nie umrzemy od wody z kranu, na pewno nie, ale możemy zachorować na chorobę przewlekłą. Kto chętny?
Powrócę do składników mineralnych zawartych w wodzie. Myślę, że lepiej zjeść łyżkę twarogu, niż wypić kilkanaście litrów wody mineralnej, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie choćby na wapń. W przypadku innych minerałów jest podobnie - owoce, warzywa, suplementy. Woda? Naturalnie, ale ważniejsze jest właściwe odżywianie.
Cieszę się, że ekspert zaznaczył, że woda z filtra osmotycznego jest wskazana ludziom chorym, bo to znaczy, że zdrowym tym bardziej.
Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Woda z filtra - Belfegor - 11-10-2010, 9:59
RE: Woda z filtra - Aleksandra Koper - 25-10-2010, 14:10
RE: Woda z filtra - Belfegor - 26-10-2010 9:34
RE: Woda z filtra - Aleksandra Koper - 26-10-2010, 11:49
RE: Woda z filtra - Belfegor - 27-10-2010, 19:40
RE: Woda z filtra - Aleksandra Koper - 28-10-2010, 7:22
RE: Woda z filtra - Belfegor - 28-10-2010, 8:21
RE: Woda z filtra - Aleksandra Koper - 28-10-2010, 12:50



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS