Forum aktywniepozdrowie.pl
Dieta, czy tylko odchudzająca? - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: DIETY, NIE TYLKO ODCHUDZAJĄCE (/forum-6.html)
+--- Dział: PLUSY i MINUSY (/forum-32.html)
+--- Wątek: Dieta, czy tylko odchudzająca? (/thread-1033.html)Dieta, czy tylko odchudzająca? - Maria Jakubowska - 01-02-2012 9:36

Dieta kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem, jest to skojarzenie nie tyle błędne, co niepełne. Przecież dieta to nic innego jak nasz sposób odżywiania się, a nawet styl życia. Diety mogą być różnorodne, a podstawą jest dieta racjonalna, czyli taka jaką powinno się stosować na co dzień. W zasadzie można powiedzieć, że każdy z nas powinien stosować inną dietę, bo musi być ona dopasowana indywidualnie. I tak kobieta w ciąży ma inne potrzeby żywieniowe od kobiety karmiącej. Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje innych proporcji składników pokarmowych niż osoba dorosła czy osoba o zwiększonej aktywności fizycznej lub senior. Jedno łączy diety dla wszystkich, otóż powinny być one racjonalne i różnorodne, a także pełnowartościowe pod względem odżywczym.

Zapraszam do zapoznania się z nowym działem DIETY na www.aktywniepozdrowie.pl - znajdziecie tam szerokie spojrzenie na diety, każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy opisy diet racjonalnych, odchudzających, związanych ze stylem życia, wspomagających leczenie różnych chorób oraz diet dla urody.