Forum aktywniepozdrowie.pl
Niszczący stres - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: ORGANIZM CUDOWNY MECHANIZM (/forum-1.html)
+--- Dział: STYL ŻYCIA (/forum-30.html)
+--- Wątek: Niszczący stres (/thread-98.html)Niszczący stres - Adalbert - 16-05-2011 5:57

Źródło: PAP z dnia 16.05.2011.

Ile razy, siedząc w pracy przed komputerem, waląc w zawrotnym tempie w klawiaturę, myślisz nerwowo: Ile tak można? Za chwilę zwariuję! Pewnie nie wiesz, że to może ci się przydarzyć naprawdę - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Dlaczego? Bo stres w miejscu pracy jest bardziej niszczący niż rozpad małżeństwa i śmierć w rodzinie - wynika z ankiety brytyjskiej organizacji Mind. Zbadano półtora tysiąca osób. Dla 61% ankietowanych stres w pracy jest głównym powodem depresji, załamania nerwowego i stanów lękowych. Dalej uplasowały się samotność (59% ankietowanych) i śmierć bliskiej osoby (55%).

Sprawą stresu pracowniczego zajmowała się także Międzynarodowa Organizacja Pracy. Jej zdaniem, co dziesiąty pracownik biurowy w Wlk. Brytanii, USA, Niemczech, Finlandii, a także w Polsce cierpi na depresję, stan lękowy, skarży się na stres lub czuje się wypalony. Jakie są powody? MOP odpowiada: zalew informacji, których pracownik nie może opanować, nieustanne zmiany technologiczne, przepracowanie, brak poczucia bezpieczeństwa pracy, konkurencja i globalizacja.


RE: Niszczący stres - turolz - 18-05-2011 12:35

Pozdrawiam - wylajtowany pracownik sieci Biedronka : )


RE: Niszczący stres - Brigida - 26-05-2011 11:00

Stres bardzo wpływa na zdrowie, ostatnio odczuwa, to na sobie. Ale nie da się go też całkowicie wyeliminować z naszego życia, niestety. Trzeba umieć sobie z nim radzić i starać się nie stresować dodatkowo, bardziej niż trzeba.