Forum aktywniepozdrowie.pl
Organizm się broni, kiedy widzisz objawy choroby! - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: ORGANIZM CUDOWNY MECHANIZM (/forum-1.html)
+--- Dział: FILOZOFIA ZDROWIA (/forum-28.html)
+--- Wątek: Organizm się broni, kiedy widzisz objawy choroby! (/thread-78.html)Organizm się broni, kiedy widzisz objawy choroby! - Adalbert - 07-03-2011 10:31

Źródło: Nexus

Przeprowadzone badania pokazały, że kiedy ludzie widzą kogoś, kto wydaje się być chory, dochodzi u nich do psychologicznej reakcji: czują niechęć i starają się przebywać w oddali. Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej zrobili kolejny krok i sprawdzili, czy patrzenie na chorego może wpływać na działanie układu immunologicznego.
W badaniach tych, których wyniki opublikował Psychological Science, ochotnikom zaprezentowano w dwóch różnych dniach dwa dziesięciominutowe pokazy slajdów. Pierwszy pokaz miał charakter neutralny: slajdy przedstawiały meble. Drugi pokaz był jedną z dwóch opcji. Jedna opcja obejmowała slajdy przedstawiające ludzi cierpiących na ospę, wycierających zakatarzone nosy, kichających itp., a druga slajdy ludzi mierzących z broni.
Przed i po pokazie slajdów od każdego uczestnika pobrano próbkę krwi. Do próbek dodano trochę bakterii i zmierzono siłę reakcji immunologicznej.
U osób oglądających slajdy z ludźmi kichającymi, kaszlącymi, lub z innymi objawami chorobowymi wystąpiła silniejsza reakcja układu immunologicznego niż u tych, które oglądały slajdy z ludźmi, którzy mierzyli do nich z broni.


RE: Organizm się broni, kiedy widzisz objawy choroby! - Belfegor - 10-03-2011 13:02

Podobna reakcja występuje u kierowców jadących samochodem z nadmierną prędkością. Wystarczy, że zobaczą na poboczu świeżo roztrzaskane auto, a od razu wszystkim "rozum" wraca i noga z gazu spada.
A na poważnie, to może być wytłumaczeniem, dlaczego ludzie, którzy angażują się w niesienie pomocy np. podczas zarazy, sami nie ulegają chorobie. Ich organizm sam się wzmacnia, a do tego dochodzi jeszcze "dobroć serca", która potrafi zastąpić nie jedną szczepionkę i lek Smile