Forum aktywniepozdrowie.pl
Tłusty czwartek - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: NIEWSKAZANE! (/forum-14.html)
+--- Dział: SŁODYCZE (/forum-45.html)
+--- Wątek: Tłusty czwartek (/thread-75.html)Tłusty czwartek - Belfegor - 02-03-2011 11:15

I znowu pączki??? Ostatnio jeden z producentów pączków "pochwalił się" w biznesowej reklamie (jak to wszyscy mają ochotę się "pchać na szkło"), że pączki są "beznadziejne".
Co w takim razie jeść w "tłusty czwartek", który jest tradycją (a wiadomo, że tyle w nas wspólnoty, ile w nas tradycji), a jednocześnie nie dać się zwariować i nie odchorować tej tradycji zgagą, niestrawnością i innymi mało fajnymi dolegliwościami spowodowanymi łakomstwem. Ktoś ma pomysł, co jeść w ten tłusty dzień, aby nie było tłusto i ociężale na żołądeczku?


RE: Tłusty czwartek - Mądry Staś - 02-03-2011 12:18

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zachować umiar, ale w taki dzień jest to prawie niewykonalne Sad


RE: Tłusty czwartek - mania - 02-03-2011 12:26

Fakt, oprzeć się łakomstwu w tłusty czwartek to niezłe wyzwanie Smile
Po prostu nie powinno się traktować pączków jak dodatkowych przekąsek, jeśli skusimy się na pączka to zrezygnujmy z ziemniaczków do obiadu albo dodatkowej kanapki na śniadanie itp Smile


RE: Tłusty czwartek - natka - 02-03-2011 15:10

A ja obstawiam umiar+uzupełnienie. Czyli pączuś na drugie śniadanko ze szklanką mleka, albo pączuś na podwieczorek z sokiem z marchewki Smile ...albo to i to Tongue


RE: Tłusty czwartek - Belfegor - 04-03-2011 8:26

Big Grin Udało się! Zero pączka, żadnego! Kusiło mnie zewsząd, bo nawet w sklepie obuwniczym stały pączki dla poprawienia atmosfery i nakłonienia klientów, ale mnie to nie wzięło. Jest dobrze!