Forum aktywniepozdrowie.pl
Zioła staną się nielegalne! - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: ELEMENTY UZUPEŁNIAJĄCE DIETĘ (/forum-13.html)
+--- Dział: ZAUFAJ NATURZE. ZIOŁA (/forum-41.html)
+--- Wątek: Zioła staną się nielegalne! (/thread-73.html)Zioła staną się nielegalne! - Belfegor - 24-02-2011 22:01

Po 30 kwietnia 2011 r. wiele produktów ziołowych i suplementów diety zawierających zioła staną się nielegalne. Stanie się tak z powodu zmian prawnych zachodzących na poziomie europejskim.
Po dniu 30 kwietnia 2011 r. dyrektywa europejska, znana jako dyrektywa
dotycząca tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) będzie obowiązywać z cała mocą prawną.
Po tym czasie, tylko leki ziołowe, które zostały zarejestrowane w ramach programu rejestracyjnego będą dostępne w całej UE. Dla wielu produktów ziołowych, zwłaszcza tych spoza tradycji europejskich takich jak Ayurveda i tradycyjnej medycyny chińskiej, wymagania systemu rejestracyjnego są niemożliwe do spełnienia lub zbyt kosztowne.
Do tej pory praktycznie nie ma żadnego zarejestrowanego leku ziołowego tych tradycji. Te produkty będą zdelegalizowane po 30 kwietnia 2011 roku.
Zakaz również będzie miał wpływ na zioła lecznicze w suplementach żywnościowych, które są zażywane przez wiele tysięcy ludzi w całej Europie w celu utrzymania zdrowia.


RE: Zioła staną się nielegalne! - Vmama - 21-04-2011 14:57

Nie! To oznacza, że padną zielarnie... Jakie zioła będą wycofane, gdzie to można sprawdzić? Wielka farma macza w tym palce, co? Sad przykre, to oznacza, że muszę się dobrze zaopatrzyć w zioła.. nie mogę uwierzyć..