Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed telewizorem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Źródło: "Gazeta Wyborcza" z dnia 28 maja 2011

Przeciętne polskie dziecko spędza przed telewizorem dwie i pół godziny dziennie, a w soboty ponad trzy - wynika z badań TNS OBOP, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza".

Dzieci biorą przykład z rodziców, którzy z pilotem w ręku siedzą średnio trzy godziny i 58 min dziennie. A w soboty i niedziele statystyczny Polak nie rusza się sprzed telewizora przez dziewięć godzin i 17 min.

Od stycznia do kwietnia TNS OBOP badał grupę 1200 dzieci w wieku 4-15 lat. Średnio dziecko spędziło przed ekranem dwie godz. i 25 min. dziennie. Więcej w soboty - trzy godziny i cztery minuty.

Sad
No niestety, taka jest prawda, że w dzisiejszych czasach "największych przyjacielem" dziecka jest komputer i telewizor. Ale czy to jest ich wina? Nie, ich rodziców, że nie potrafią znaleźć dla nich innych zajęć. Poza tym, gdy pogoda jest brzydka, za oknem leje bądź jest zimno, wtedy większość z nas siedzi właśnie przed telewizorem bądź komputerem... Zakazać raczej oglądania telewizji nie możemy, ale możemy zagospodarować wolnym czasem naszych dzieci...
Przekierowanie