Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wegetarianizm a niemowlęta
07-09-2010, 21:13
Post: #9
RE: wegetarianizm a niemowlęta
(07-09-2010 10:33)lemur napisał(a):  Byłam na kilku konferencjach poświęconych diecie wegetariańskiej i nawet sama rozważałam przejście na dietę semiwegetariańską, która dopuszcza jedzenie niewielkich ilości chudego mięsa. Trzeba to jednak dobrze wyliczyć (przynajmniej na początku) żeby nie było braków w organizmie. Poza tym dobrze jest planować posiłki żeby brać je ze sobą, np. do pracy i nauczyć się gotować fajne potrawy. To wszystko wymaga wysiłku i nauczenia się wielu rzeczy dotyczących żywienia. Wegetarianie to grupa ludzi, którzy zazwyczaj spożywają żywność ekologiczną i prowadzą zdrowy styl życia. Zaskoczyło mnie to jak bardzo są świadomi tego co jedzą i jak bardzo "wnikają";) w porównaniu z większością społeczeństwa, która patrzy tylko na cenę i smak.

Albo jest się wegetarianinem, albo nim nie jest; dieta dopuszczająca nawet śladową ilość mięsa i wyrobów mięsopochodnych całkowicie przekreśla pojęcie wegetarianizmu. Wegetarianie nie są grupą ludzi, którzy chodzą z kalkulatorem w dłoni i liczą czego i ile mogą zjeść. Oni po prostu prowadzą odpowiedni styl życia i nie rozdrabniają się na rzeczy nieistotne oraz nie słuchają "mędrców", którzy za wszelką cenę pragną im powiedzieć, że owszem mogą być sobie wegetarianami, ale... Życie moich znajomych jest tego najlepszym przykładem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
wegetarianizm a niemowlęta - IceFlower - 23-08-2010, 10:34
RE: wegetarianizm a niemowlęta - Maria Jakubowska - 24-08-2010, 18:47
RE: wegetarianizm a niemowlęta - IceFlower - 25-08-2010, 21:35
RE: wegetarianizm a niemowlęta - Maria Jakubowska - 27-08-2010, 13:21
RE: wegetarianizm a niemowlęta - Belfegor - 07-09-2010 21:13
RE: wegetarianizm a niemowlęta - Maria Jakubowska - 08-09-2010, 8:55



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS