Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zapobieganie
14-10-2010, 13:31
Post: #9
RE: zapobieganie
(14-10-2010 11:58)natka napisał(a):  Czyli jesteś przeciwnikiem "sklepowego" mleka?

Przeciwnikiem można być jak się z kimś/czymś walczy. Ja po prostu uważam, że picie mleka jest szkodliwe, a w najlepszym przypadku (w przypadku mleka prosto od krowy pasącej się swobodnie na łące) bilans wychodzi na zero.

Cytat:Ale skąd mam brać mleko, jak nie ze sklepu?! Krowy na balkonie nie mam Sad

Nie wiem skąd, tego Ci nie powiem. Ale jeżeli już musisz z jakiegoś powodu pić to mleko, to lepiej żebyć piła takie prosto od krowy. Może ktoś w Twojej okolicy takie oferuje.

Cytat:wiem przecież, że producenci muszą je jakoś zabezpieczyć. Cieszmy się, że to i tak jest tylko utrwalanie z wykorzystaniem wysokiej temperatury, a nie konserwantów chemicznych Sad

Tylko utrwalanie z wykorzystaniem wysokiej temperatury? Jak wiadomo wszystko co organiczne, żywe po jakimś czasie się psuje. Wysoka temperatura niszczy życie, zabija drobnoustroje, a przyswajalne składniki mineralne zamienia w nieprzyswajalne. Tym sposobem mleko, które miało jakieś tam dobre składniki ale również i złe (mniej więcej w równowadze), staje się mlekiem, które ma tylko złe składniki.
Konserwantów nie ma, bo nie potrzeba, nie ma co konserwować. Ale za to w takim mleku jest zapewne spora ilość antybiotyków oraz chemicznych dodatków, które znajdują się w paszy podawanej krowom. Chyba nie sądzisz, że wielkie kombinaty mleczne biorą mleko ze wsi, od gospodarzy, którzy krowy wypasają i karmią naturalnie, bez dodatków i bez antybiotyków.


Cytat:A skąd pogląd o wapniu nieorganicznym w mleku spożywczym? Jak wapń organiczny zmienia się w nieorganiczny?

Wapń nieorganiczny powstaje w wyniku rozpadu wapnia organicznego pod wpływem wysokiej temperatury. Nie napiszę Ci jak ten proces przebiega dokładnie, bo aż tak na chemii się nie znam. A skoro wapń występuje w mleku, w postaci organicznych soli wapnia, mleko jest poddawane procesowi pasteryzacji, sterylizacji czy UHT (wszystko w wysokich temperaturach, żeby zabić życie w tym mleku i dzięki temu uzyskać długi okres przydatności do spożycia), to po takim procesie wapń nie jest już tym wapniem, którym był w mleku świeżym.

Cytat:Jakie toksyny wymagają wapnia do neutralizacji?

To nie toksyny wymagają wapnia, tylko organizm używa wapnia do neutralizacji toksyn. A toksyną dla organizmu jest wszystko co nie jest dla niego przyswajalne lub jest przyswajalne ale dostarczone w zbyt dużej ilości.

Cytat:No i najważniejsze pytanie: skąd brać wapń w diecie, jak nie z mleka i przetworów?

Spore ilości organicznego wapnia zawiera surowe mleko wiejskie, sardynki, orzechy ziemne, włoskie, nasiona słonecznika i maku, fasola, brokuły, jaja oraz świeże warzywa i owoce.

"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę" - Paracelsus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
zapobieganie - Konrad - 11-09-2010, 11:39
RE: zapobieganie - Mądry Staś - 14-09-2010, 14:56
RE: zapobieganie - rysiek - 14-10-2010, 8:01
RE: zapobieganie - Mądry Staś - 14-10-2010, 9:33
RE: zapobieganie - rysiek - 14-10-2010, 11:06
RE: zapobieganie - Belfegor - 24-09-2010, 11:12
RE: zapobieganie - natka - 14-10-2010, 9:11
RE: zapobieganie - natka - 14-10-2010, 11:58
RE: zapobieganie - rysiek - 14-10-2010 13:31
RE: zapobieganie - Mądry Staś - 14-10-2010, 13:40
RE: zapobieganie - rysiek - 14-10-2010, 14:38
RE: zapobieganie - Mądry Staś - 14-10-2010, 14:50
RE: zapobieganie - rysiek - 14-10-2010, 19:07
RE: zapobieganie - Adalbert - 14-10-2010, 21:55
RE: zapobieganie - Maria Jakubowska - 29-11-2010, 13:06
RE: zapobieganie - Mądry Staś - 08-12-2010, 13:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS