Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
woda mineralna
27-08-2010, 10:01
Post: #1
Question woda mineralna
Czy to prawda, że pijąc dużo wody mineralnej niegazowanej należy zmieniać co 2-3 butelki producenta tej wody ? Słyszałem, że składniki w każdej wodzie są w innych ilościach i ich nadmiar szkodzi. Zmieniając wodę, częściowo tego unikamy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2010, 18:13
Post: #2
RE: woda mineralna
Z tego co wiem to w ogóle nie należy na co dzień pić za dużo mineralki, bo pewnych składników może mieć za dużo niż nam jest potrzebne. Na co dzień podobno polecana jest źródlana woda. Czy to prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2010, 17:14
Post: #3
RE: woda mineralna
Dobre pytanie, każą nam pić tę wodę w jakiś koszmarnych ilościach (ja z trudem wypijam pół litra), to warto wiedzieć czy przy okazji sobie nie szkodzimy. A tak na marginesie, to z mineralki może byc jakiś pożytek, no w postaci tych minerałów, a źródlana przeleci przez organizm, to po w ogóle pić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2010, 14:33
Post: #4
RE: woda mineralna
a nie mozna pic wody w inne postaci? przeciez soki tez zawieraja wode Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2010, 22:13
Post: #5
RE: woda mineralna
a i tu rodzi się kolejne pytanie, ponoć picie dużej ilości soków też szkodzi... ale dlaczego to nie wiem :/
Ja z reguły piję ok. 0,5l wody źródlanej oraz 0,5-1l soku (100% sok z kartonu) dziennie, dodatkowo kawa, herbata, czasem coś gazowanego ale tylko sporadycznie. Czy taki sposób nawadniania jest odpowiedni i dlaczego nie ?
Gdyby ktoś znał jakiś złoty środek co pić i w jakiej ilości aby żyć zdrowo to chętnie poczytam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2010, 9:48
Post: #6
RE: woda mineralna
Prawda jest taka że jak mijemy duuuuużo mineralki to wcale nie wykorzystujemy wszystkich składników mineralnych w niej zawartych, a jeśli do tego pijemy dużo i to takiej wysokozmineralizowanej to dokładamy sporo roboty naszym nerkom.
Co co soków i nawadniania - to oczywiście że również nawadniają ALE... jeśli pijemy dużo soków to mozemy przytyć niestety (średnia kaloryczność to ok 45 kcal na 100ml soku a woda 0 kalorii Smile )
Wg. zasad prawidłowego żywienia nie powinniśmy pić za dużo soków jak i nalezy ograniczyć jedzenie owoców do około 300g dziennie (ze względu na fruktozę-cukier, własnie).
A jako ciekawostkę wam powiem ze np. jak wypijemy 100ml wody to z tego otrzymamy 100ml wody funkcjonalnej do zużycia w naszym organizmie a jak wypijemy 100ml innego napoju czy soku tej wody funkcjonalnej będzie relatywnie mniej (ok 70-80ml) ;-)
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2010, 12:02
Post: #7
RE: woda mineralna
Ale woda nie ma witamin, a sok owszem, posiada.
Sama woda jakoś mnie nie przekonuje, muszę poczuć smak, więc równie często co po soki, sięgam po herbaty różnego rodzaju i kawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2010, 12:28
Post: #8
RE: woda mineralna
Czyli z tego co rozumiem można pić wszystko o czym tutaj dyskutujemy ale proporcje każdy musi dostosować indywidualnie ? Szczupła, aktywna fizycznie osoba może pozwolić sobie na większe ilości soków zaś osoba już z wystarczającą ilością kilogramów Tongue powinna spożywać raczej wodę niż inne słodkie napoje ? I jeżeli chodzi o wodę lepiej wybrać tą niskozmineralizowaną lub źródlaną ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2011, 16:53
Post: #9
RE: woda mineralna
Podobno woda jest najważniejsza, ale w kwestii minerałów nie jestem kompetentna by się wypowiadać. Soki rzeczywiście mają dużo kalorii i cukru, więc z nimi należy bardzo ostrożnie. I wcale nie gaszą pragnienia. Kawa i herbata, również ostrożnie-niedość, że są to używki, to jeszcze osadzają się na zębach i nie tylko.
Ja herbatę i wodę piję nałogowo, od czasu do czasu sok. Ale przede wszystkim piję to, na co mam ochotęSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 9:25
Post: #10
RE: woda mineralna
Polecam poczytać odrobinę na temat wody zanim zaczniemy konkretną kupować. Tu jest między innymi artykuł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | aktywniepozdrowie.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS