Forum aktywniepozdrowie.pl
Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: NIEWSKAZANE! (/forum-14.html)
+--- Dział: SŁODYCZE (/forum-45.html)
+--- Wątek: Czy są jakieś zdrowe słodycze? (/thread-9.html)

Strony: 1 2 3


Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Zuzanka - 20-08-2010 15:48

Tak sie zastanawialam, czy istnieje cos takiego jak zdrowe slodycze?


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Belfegor - 20-08-2010 18:46

Oczywiście. Słodkie całusy! Smile


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Kocurek - 22-08-2010 19:03

Słodkie całusy na pewno nie zaszkodzą Smile
Mi zdrowe słodycze kojarzą się z produktami light. A moja córka twierdzi że najzdrowsze są cukierki z witaminami.


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Zuzanka - 22-08-2010 19:08

mi to by się bardziej przydała jakaś nie tucząca czekolada Big Grin
och, gdyby taka istniała...


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Belfegor - 22-08-2010 19:19

Nietucząca czekolada, to taka dyndająca na kiju przed nosem, za którą się biegnie. Tongue


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - lemur - 22-08-2010 22:27

Zdrowe jest to co nie jest w nadmiarzeTongue


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - aga - 24-08-2010 6:20

no, ta dyndająca na kiju to może mieć wręcz skutek odwrotny Wink


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Belfegor - 24-08-2010 8:31

Dlaczego odwrotny? Nie jesz czekolady - to nie tuczy. Biegniesz za czekoladą - to się ruszasz i dzięki temu spalasz zjedzone wcześniej czekolady Big Grin
Stara zasada dbania o sylwetkę: mniej jeść, więcej się ruszać.
A tak na marginesie, najlepsza jest gorzka czekolada z orzechami. Po biegu.


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - Małgorzata Laskowska - 25-08-2010 20:05

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej słodyczy typu czekolady light, wafle bezcukrowe czy cukierki z witaminami. Możemy je nazwać słodyczami funkcjonalnymi, czyli takimi, które oprócz swojej typowej wartości odżywczej, mają pewną "wartość dodaną" czyli np. są pozbawione cukru, tłuszczu czy mają dodatek witamin i minerałów. Nie dajmy się jednak zwieść, że te słodycze są zdrowe! Czekolada light zawiera zamiast cukru słodzik, a tłuszczu ma tyle samo co typowy produkt. Natomiast cukierki z witaminami są tak samo słodkie i chociażby szkodliwe dla zębów, mimo że zawierają pewne ilości syntetycznych witamin.
Jeśli nie możemy odmówić sobie słodyczy lepiej sięgnąć po suszone owoce, miód, ciemną czekoladę czy sporadycznie batony musli. A witaminy i minerały przyjmować tradycyjnie z owocami i warzywami Tongue


RE: Czy są jakieś zdrowe słodycze? - bummer - 26-08-2010 10:29

A ja mam pytanie odnośnie czekolady. Przeczytałam, że została wyprodukowana czekolada z bakteriami kwasu mlekowego, bodajże na Politechnice Łódzkiej. Czy tak "wzbogacona" czekolada może być zdrowa?
Z jednej strony pewnie ma jakiś cukier/słodzik, ale z drugiej dobry dla organizmu kwas mlekowy. Nie będą się te składniki jakoś znosić?