Forum aktywniepozdrowie.pl
Sok dobry na stres. - Wersja do druku

+- Forum aktywniepozdrowie.pl (http://forum.aktywniepozdrowie.pl)
+-- Dział: ZDOBYWAMY PIRAMIDĘ (/forum-8.html)
+--- Dział: NAPOJE i SPÓŁKA (/forum-37.html)
+--- Wątek: Sok dobry na stres. (/thread-119.html)Sok dobry na stres. - Adalbert - 09-06-2011 8:20

Źródło: PAP Life z dnia 07.06.2011.

Sok z granatu pozwala zredukować stres w pracy - przekonują naukowcy. Analizy przeprowadzone przez badaczy wskazują, że napój z tego owocu nastraja bardziej entuzjastycznie do pracy.

Naukowcy przebadali grupę wolontariuszy, którzy przez dwa tygodnie, każdego dnia, wypijali 500 ml soku z granatu. Na początku i na końcu eksperymentu naukowcy badali puls wolontariuszy. Dodatkowo badani byli proszeni o wypełnienie kwestionariusza, w którym opisywali swój nastrój i nastawienie do pracy.

Badanie wskazało, że niemal wszyscy pracownicy byli bardziej entuzjastycznie nastawieni do pracy, bardziej zainspirowani, dumni i aktywni. Badani rzadziej wskazywali, że są podenerwowani, zestresowani, czują się winni czy zawstydzeni.

Z badań przeprowadzonych przez organizację Mind wynika, że co piąty pracownik zapada na dolegliwości, których przyczyną jest stres. Czy prosta metoda wypijania soku z granatu będzie panaceum na te dolegliwości?

- Podstawowy wniosek płynący z tych badań jest taki, że zapracowani i zestresowani pracownicy powinni pić sok z granatu, aby zapobiegać chronicznemu stresowi i zachować dobre zdrowie - zapewnia przewodniczący zespołu badaczy z Queen Margaret University w Edynburgu.

- Jest coraz więcej dowodów na to, że sok z granatu ma znacznie szersze zdrowotne zastosowanie, niż wykazywały to poprzednie badania. To niespotykane, że naturalny sok może dostarcza tak szerokiej gamy zdrowotnych właściwości - dodaje.
----------------------------------------
Exclamation
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o właściwościach soków, przeczytaj artykuły na stronie: http://www.aktywniepozdrowie.pl/index.php?go=artykuly&s=kat&nadkat_id=2&kat_id=9


RE: Sok dobry na stres. - realia - 23-01-2012 9:07

Kilka interesujących propozycji przygotowania domowego soku znalazłam na stronie http://internetowe-przepisy.pl/moze-zdrowe-i-pozywne-koktajle