Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Czy są jakieś zdrowe słodycze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tak sie zastanawialam, czy istnieje cos takiego jak zdrowe slodycze?
Oczywiście. Słodkie całusy! Smile
Słodkie całusy na pewno nie zaszkodzą Smile
Mi zdrowe słodycze kojarzą się z produktami light. A moja córka twierdzi że najzdrowsze są cukierki z witaminami.
mi to by się bardziej przydała jakaś nie tucząca czekolada Big Grin
och, gdyby taka istniała...
Nietucząca czekolada, to taka dyndająca na kiju przed nosem, za którą się biegnie. Tongue
Zdrowe jest to co nie jest w nadmiarzeTongue
no, ta dyndająca na kiju to może mieć wręcz skutek odwrotny Wink
Dlaczego odwrotny? Nie jesz czekolady - to nie tuczy. Biegniesz za czekoladą - to się ruszasz i dzięki temu spalasz zjedzone wcześniej czekolady Big Grin
Stara zasada dbania o sylwetkę: mniej jeść, więcej się ruszać.
A tak na marginesie, najlepsza jest gorzka czekolada z orzechami. Po biegu.
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej słodyczy typu czekolady light, wafle bezcukrowe czy cukierki z witaminami. Możemy je nazwać słodyczami funkcjonalnymi, czyli takimi, które oprócz swojej typowej wartości odżywczej, mają pewną "wartość dodaną" czyli np. są pozbawione cukru, tłuszczu czy mają dodatek witamin i minerałów. Nie dajmy się jednak zwieść, że te słodycze są zdrowe! Czekolada light zawiera zamiast cukru słodzik, a tłuszczu ma tyle samo co typowy produkt. Natomiast cukierki z witaminami są tak samo słodkie i chociażby szkodliwe dla zębów, mimo że zawierają pewne ilości syntetycznych witamin.
Jeśli nie możemy odmówić sobie słodyczy lepiej sięgnąć po suszone owoce, miód, ciemną czekoladę czy sporadycznie batony musli. A witaminy i minerały przyjmować tradycyjnie z owocami i warzywami Tongue
A ja mam pytanie odnośnie czekolady. Przeczytałam, że została wyprodukowana czekolada z bakteriami kwasu mlekowego, bodajże na Politechnice Łódzkiej. Czy tak "wzbogacona" czekolada może być zdrowa?
Z jednej strony pewnie ma jakiś cukier/słodzik, ale z drugiej dobry dla organizmu kwas mlekowy. Nie będą się te składniki jakoś znosić?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie