Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Na ile rodzice są odpowiedzialni za wagę dzieci?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trzylatek, który waży 60 kilogramów
Zobaczyłem ostatnio tę fotogalerię i przeraziłem się. Jak to możliwe, żeby tak małe dziecko ważyło aż tyle? Wiadomo, nie jest to wina dziecka, no bo który trzylatek ma świadomość, że łakomstwo szkodzi. To rodzice powinni brać odpowiedzialność za dziecko, szczególnie tak małe.
Prawda... a czytałeś, że jak mu nie dawali jeść to się darł wniebogłosy? Ile czasu byś z takim wytrzymał Tongue
Podejrzewam, że ten chłopczyk od niemowlęctwa był przekarmiany i tak się przyzwyczaił co dużych i częstych porcji, że teraz reaguje płaczem, jak rodzice nie chcą dać mu jeść.
Sytuacja jest trudna i pewnie odchudzenie, a raczej wyleczenie go z uzależnienia od jedzenia będzie niezwykle trudne.
Fakt: jeśli rodzice żywią dziecko we własnym zakresie, to w 100% są odpowiedzialni za to...
Na pewno rodzice musieli go przekarmiać, bo to jest niemożliwe, że nagle znikąd dziecko ma taki wielki apetyt, że połyka trzy miski ryżu. Lepiej niech się wezmą za jego odchudzanie i ograniczenie posiłków, bo jak tak dalej będą go karmić, to niedługo możliwe, że jego życiu będzie zagrażać niebezpieczeństwo i może nawet umrzeć..
Rodzice zawsze są odpowiedzialni za to, co jedzą dzieci. Wtedy, gdy sami im dają jedzenie, którego dzieci jeść nie powinny oraz wtedy, kiedy się nie interesują, co dzieci jedzą! Odpowiedzialność rodziców za dziecko jest non stop... więc po co te wywody. Confused
Przekierowanie