Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Tłusty czwartek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
I znowu pączki??? Ostatnio jeden z producentów pączków "pochwalił się" w biznesowej reklamie (jak to wszyscy mają ochotę się "pchać na szkło"), że pączki są "beznadziejne".
Co w takim razie jeść w "tłusty czwartek", który jest tradycją (a wiadomo, że tyle w nas wspólnoty, ile w nas tradycji), a jednocześnie nie dać się zwariować i nie odchorować tej tradycji zgagą, niestrawnością i innymi mało fajnymi dolegliwościami spowodowanymi łakomstwem. Ktoś ma pomysł, co jeść w ten tłusty dzień, aby nie było tłusto i ociężale na żołądeczku?
Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zachować umiar, ale w taki dzień jest to prawie niewykonalne Sad
Fakt, oprzeć się łakomstwu w tłusty czwartek to niezłe wyzwanie Smile
Po prostu nie powinno się traktować pączków jak dodatkowych przekąsek, jeśli skusimy się na pączka to zrezygnujmy z ziemniaczków do obiadu albo dodatkowej kanapki na śniadanie itp Smile
A ja obstawiam umiar+uzupełnienie. Czyli pączuś na drugie śniadanko ze szklanką mleka, albo pączuś na podwieczorek z sokiem z marchewki Smile ...albo to i to Tongue
Big Grin Udało się! Zero pączka, żadnego! Kusiło mnie zewsząd, bo nawet w sklepie obuwniczym stały pączki dla poprawienia atmosfery i nakłonienia klientów, ale mnie to nie wzięło. Jest dobrze!
Przekierowanie