Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Ryż z plastiku na twoim talerzu? Chiński skandal żywnościowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Źródło: http://www.stopcodex.pl

Skażona chińska żywność powraca. Nowe raporty z Singapuru wskazują, że niektóre chińskie spółki masowo produkują i sprzedają podrobiony ryż nieświadomym konsumentom. Według raportu w języku koreańskim w tygodniku Weekly Hong Kong, producenci mieszają ziemniaki, słodkie ziemniaki i przemysłowe syntetyczne żywice do produkcji imitacji ryżu.
Raport w Very Wietnam zawierał informacje, że pewien urzędnik ze Chinese Restaurant Association (Stowarzyszenie Chińskich Restauracji) stwierdził, że zjedzenie trzech misek imitacji ryżu jest odpowiednikiem zjedzenia jednej torebki z tworzywa sztucznego.
Spożywanie takiego plastiku jest oczywiście poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Urzędnicy rzekomo przygotowują się do wszczęcia dochodzenia w fabrykach podejrzewanych o produkcję fałszywego ryżu.
Skandal nie jest niespodzianką, mając w pamięci dawne problemy związane z chińską żywnością. Na przykład ten z roku 2008- skażenie melaminą(j.ang.) mleka w którym około 300 000 osób ucierpiało na zdrowiu i co najmniej sześć niemowląt zmarło w wyniku zatrucia przez toksyczny związek chemiczny.
Inna skażona żywność z Chin to skażona melaminą karma dla zwierząt domowych, skażone ołowiem kubki dla dzieci, a nawet inny fałszywy przypadek ryżu, gdzie chińska firma dodawała syntetyczne aromaty do zwykłego ryżu, aby wyłudzić wyższą cenę od konsumentów przekonanych, że to droższe odmiany ryżu “Wuchang”.
Niektórzy dziennikarze bardzo zirytowani tą historią fałszywego ryżu, porównują tą imitację ryżu do imitacji rzeczywistości, w której żyje świat.
“Fałszywy rozwój, druk fałszywych pieniędzy, fałszywy wzrost PKB, wytwarzanie podrobionych towarów i usług … zmusza nas do spożywania fałszywej żywności, ponieważ nie możemy sobie pozwolić (nie stać nas) na prawdziwy pokarm, ponieważ nie mamy realnego wzrostu, nie mamy realnej gospodarki , nie mamy prawdziwego przemysłu, mamy tylko podróbki “, ubolewała redaktor talk-show Stacy Herbert z Russia Today. “Więc to ma sens, że jemy tylko fałszywą żywność….”
W głowie się nie mieści, co ludzie są w stanie zrobić, żeby zarobić. To oburzające! Najgorsze jest to, że oszuści często nie ponoszą odpowiedzialności Sad
Moi rodzice czasami wspominają jakieś wyroby czekoladopodobne, kiedy w sklepach niczego nie było. Myślę, że to jest powtórka i dzisiaj dostajemy wyroby jedzeniopodobne.
Przepisy prawa, a co za tym idzie jego egzekucja i kary dla oszustów, powstają w parlamencie, to politycy dają pierwszy impuls, który później jest realizowany w szczegółach. Ostatnio czytałam Agatę Christie i w jej książce jest mniej więcej taki dialog:
Pytający: - Dlaczego politycy traktują ludzi, jak durniów?
Polityk: - Bo nas wybraliście.
Przepraszam za wstawkę mało zdrowotną, ale stare powiedzenie mówi, że ryba się psuje od głowy. W tym przypadku jest to dosłowne!
Przekierowanie