Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Leczniczy owies!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Źródło: Jadwiga Jarzębowicz/OTV Wrocław/Agrobiznes

Leczy, odchudza i poprawia humor. Nie chodzi jednak o cudowną tabletka, ale nasz swojski...owies. Jego właściwości odkryli i wykorzystali wrocławscy naukowcy.
Warto zwrócić uwagę na żywieniowe rewelacje prosto z laboratorium i może... zasiać owies. Naukowcy twierdzą, że to właśnie zboże jest wręcz bezcenne
Joanna Harasym z katedry biotechnologii zafascynowana jest owsem, najbardziej wartościowym z polskich zbóż.
Joanna Harasym - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu „Cały świat USA, Finlandia doceniają znaczenie owsa i tam uprawy wzrastają z roku na rok”.
W Polsce wręcz przeciwnie. Spożycie produktów zawierających owies jest kilkakrotnie niższe niż w innych krajach.
Daniela z Wrocławia "Nie lubię...”
Maria Szatkowska - mieszkanka Wrocławia „Lubię, ale nie gotuje”.
A kto nie je płatków owsianych, robi błąd.
„Owies zawiera szereg substancji psychoaktywnych, które tonizują układ nerwowy i wprawiają nas w dobry humor...”.
Płatki owsiane, błonnik, mąka z owsa polecana jest także tym, którzy borykają się z nadwagą i chorym na cukrzycę, bo owies zawiera cenny składnik zwany betaglukanem.
„Oddziałuje w ten sposób aktywuje układ immunologiczny, w jelitach tworzy żele, które utrudniają wchłanianie substancji niepożądanych”.
Joanna Harasym wymyśliła instalację do bio-rafinacji owsa i otrzymywania betaglukenu. Prace toczą się we wrocławskim Parku Technologicznym. A naukowcy są juz o krok do uzyskania remedium na najpoważniejsze dolegliwości cywilizacyjne - cukrzyce i otyłość.
Słyszałam też, ze owies świetnie się sprawdza przy rzucaniu palenia. Podobno w medycynie ludowej wykorzystywano np. płatki owsiane do leczenia uzależnień. Ciekawe jak z tym jest...sama nie palę, więc nie mam jak sprawdzić Tongue
Przekierowanie