Forum aktywniepozdrowie.pl

Pełna wersja: Uważaj na śmietanę!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przestrzegam te osoby, które są wegetarianami, lub nie lubią dodatków w produktach, w których takich dodatków być nie powinno. Mam na myśli tzw. śmietanę gęstą. Niektórzy producenci idą na łatwiznę i zagęszczają śmietanę świńską żelatyną! Dlatego czytajcie uważnie etykiety, bo można się nadziać na niechciane "ulepszacze".
Za mojej młodości śmietana gęstniała sama z siebie tzn. dzięki dobroczynnym bakteriom, które potrzebowała dwóch- trzech dni, aby przeistoczyć ją w pyszną śmietanę np. do ruskich pierogów. Dzisiaj "spece od ułatwiania na życia" idą na skróty, które mogą nam, konsumentom się nie podobać. Dlatego... czytajcie uważnie etykiety!!!
Tak! Czytajcie etykiety! Moja rodzina, znajomi...itd. nie rozróżniają nawet śmietany od śmietanki! A różnica przecież jest! Nie tylko w nazwie! Wyobraźcie sobie jak poprosiłam o śmietankę do kawy, a znajomy przyniósł mi ze sklepu...śmietanę :/ ("A to nie to samo?") no i jak sobie teraz kawę zrobić? Tongue
...no i jak sobie teraz kawę zrobić? Tongue

Z ruskimi pierogami Smile Smacznego!
Przekierowanie